piatok 2. mája 2014

Tradiční provensálská zahrada

 
Provence, na rozdíl od pobřeží, není bohatý region. Krajina je nehostinná, a to zejména ve venkovských komunitách.  Lidé zde moc neřeší, zda zahrada vypadá dobře - důležité je, že je funkční, cenově dostupná a komfortní.  

Proto zde najdeme kouzelné lavičky a posezení z kovových stolečků a židliček, velké staré kuchyňské stoly s „patinou“ a se směsí židlí různých barev a provední, nechybí kamenné nádoby a šňůra s bílým prádlem. Provensálské zahrady jsou nejčastěji zabalené do štěrku nebo drobných oblázků s velkými často starými stromy, které dávají stín. 

Pod těmito stromy bývá dělané posezení nebo kované postele pro odpočinek při odpolední siestě.  

Od dubna do října se v Provence život odehrává venku. Snídaně, obědy, večeře. Děti si hrají a dělají domácí úkoly,  suší se prádlo, vaří, setkávají se s přáteli, sledují televizi a další činnosti - to vše se děje venku.Pro provensálskou zahradu - ostatně jako pro všechny venkovské zahrady - jsou typické záhony s převahou barevných kvetoucích trvalek, kvetoucí travní lučka, úžitková část zahrady, ovocné stromy. Zahrada na kolech: Staré bicykly nechte zarůst květinami.

Mnoho provensálských zahrad má cousine d´été (letní kuchyně)..Levandule


.Wistérie


Rostliny do provenálské zahrady zde: Provensálska voňavá záhrada

Mohlo by se vám hodit...
Kvetináč sada, HOMEPOINT
 Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Provence-Style/258305097638802

http://www.gites-holidays-provence.com
http://vysnenazahrada.blogspot.cz/


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára